Cv Örnekleri Blog Yazıları

Sistemde Şuanda 567 okunması gereken makale var.


Ön Mektup Nasıl Yazılır

  • 2020-06-06 02:14:43
  • 0 yorum
3 Okundu

Ön Mektup Nasıl Yazılır

Zorunlu olmamakla birlikte hazırlanacak bir ön mektup özgeçmişinize bakmadan önce işverene bir yol haritası olabilir. Ön Mektup, başvurulan işe yönelik istek, hedef ve niyeti kısaca ifade etmek için yazılır. Bu mektupta altını çizmekte fayda gördüğünüz kişisel ve profesyonel özelliklerinizi vurgulayabilirsiniz. Ön mektup aynı zamanda fikirlerinizi nasıl organize ve kendinizi ne netlikte ifade edebildiğinizin göstergesidir. Sahip olduğunuz niteliklerin, okuyucu için neden önemli olduğunu anlattığınız yerdir.

İş başvurularında CV veya iş başvuru formu ile birlikte ön yazı göndermeniz gerekebilir. Ön yazı, başvurulan işe neden uygun olunduğunu vurgulamak için yazılır. Ön yazı, CV’nin bir özeti değildir, ön yazı CV’de yazılamayan hususları kısaca açıklamak için yazılmalıdır.

Ön yazılar genelde bir sayfalık dokümanlardır. Ön yazılar, giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşur: Giriş bölümünde genelde kim olduğunuzdan, neden yazdığınızdan ve başvurduğunuz kadro için neler yapabileceğinizden bahsedersiniz.

Ön Yazıda

Kısaca kendinizi tanıtın ve kariyer hedefinizden söz edin.
Akademik geçmişten bahsedilebilir.
Bu iş için neden uygun olduğunuzu kısaca ifade edebilirsiniz.
Mülakat talebinizi belirtin.
Yaş, medeni durum gibi kişisel bilgiler özgeçmişinizde mevcut olduğu için ön yazıda belirtmek gerekmiyor.


Yazı Hakkındaki Görüşler

asdasd
Sen de Yorumla!