Cv Örnekleri Blog Yazıları

Sistemde Şuanda 567 okunması gereken makale var.


İş Görüşmesi

  • 2020-05-19 02:43:19
  • 0 yorum
3 Okundu

İş Görüşmesi

Ülkemizde her gün binlerce kişi bir iş görüşmesine gidiyor. Bazılarında kişiler işe kabul edilirken bazıları da olumsuz sonuçlanıyor. Bir iş görüşmesinde adayların uyması gereken birçok kural sayılabilir. Bu kurallar resmi olmasa da tecrübelerle belirlenmiş olan kurallardır. İlk olarak iş görüşmelerinin öncesinde CV hazırlama işlemi büyük bir özenle yapılmalıdır. Bu belge hazırlanırken kişiler yeteneklerini, tecrübelerini ve iletişim bilgilerini bu belgeler aracılığıyla firmalara sunmaktadır. Özenle hazırlanmış bir CV, her zaman firmalar üzerinde olumlu bir etki bırakmaktadır. Araştırmalara göre bir CV incelenmeye başlandığında ilk bakılan kısım kişinin fotoğrafıdır. Bu sebeple kişilerin kesinlikle fotoğrafsız bir CV teslim etmemesi gerekir. Koyulan fotoğrafın da iyi seçilmesi önemlidir.

CV hazırlanırken kişiler internette bulunan CV örnekleri ile belgelerini hazırlayabilirler. Ayrıca kendileri de bilgisayar ortamında bir şablon oluşturarak özgün bir belge teslim edebilirler. CV dışında kişiler iş görüşmesinde giyim tarzlarına da dikkat etmelidir. Başvuru yaptıkları işe göre çok resmi ya da çok salaş bir giyim tarzı seçilmemelidir. Genel bir kural olarak iş görüşmelerinde kot pantolon kullanılmaması gerekmektedir. Mesleğe göre takım elbise tercih ya da şık bir kıyafet tercihi yapılabilir. Bayanlar için de benzer kurallar geçerlidir. Takım elbiseler ya da şık elbiseler iş görüşmelerinde tercih edilebilir. Ancak bayanlar için dikkat edilmesi gereken konu kıyafetlerin kesimidir. Dekolteli kıyafetler ya da mini etekler oldukça olumsuz bir etki bırakır. Ayrıca bayanların makyajları da iş görüşmesi için uygun olmalıdır. Makyaj olmalı ancak ağır bir makyaj tercih edilmemelidir.

Kullanılan aksesuarlar da oldukça büyük önem taşır. Takılar çok parlak ve çok büyük olanlardan seçilmemelidir. Kullanılan parfüm ise güzel kokulu olmalı ancak odadaki tüm kokuları bastıracak seviyede olmamalıdır. 


Yazı Hakkındaki Görüşler

asdasd
Sen de Yorumla!