Cv Örnekleri Blog Yazıları

Sistemde Şuanda 567 okunması gereken makale var.


İngilizce cv örnekleri

  • 2020-05-27 02:36:26
  • 0 yorum
3 Okundu

İngilizce cv örnekleri

İyi bir seviyede İngilizce bilgisi olan kişiler iş başvurularını gerçekleştirirken cvlerini İngilizce olarak hazırlaması diğer kişilere göre kendisini başvurular arasında ön plana çıkartacaktır. Çünkü kimi firmalar çalışanlarının İngilizce lisanını bilmesi gerektiğinden yana bir arayış içerisine girmektedir. Bu yüzden cvlerinizi İngilizce olarak hazırlamanız sizlere olumlu bir katkı sağlayacaktır. İngilizce cv hazırlama aşaması diğer cvlerden pek bir farklı değildir. Genel itibariyle aynı bilgilerin özgeçmişinde bulunması gerekir.

İngilizce cv hazırlanırken aynı şekilde kişisel bilgiler, adres bilgileri, iletişim bilgileri, eğitim bilgileri gibi kısımların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Genellikle kişilerin çok uluslu yabancı şirketlere başvuruları açısından gerekli olan yollardan bir tanesi İngilizce özgeçmişinin hazırlanmasıdır. Yurt dışındaki firmalar ile iletişime geçmek ve kendinizi etkili bir şekilde tanıtmak amaçlı başvurulması gereken yollar arasında İngilizce cv hazırlama olduğunu belirtebiliriz.

İngilizce cvlerde yer alması gereken bilgiler nelerdir?

İyi bir İngilizce lisanına sahip kişiler, eğitim bilgilerini eksiksiz bir şekilde şirketlere ulaştırarak, eğitim durumları hakkında tanıtıcı bilgiler sunması gerekir. Mutlaka ön yazı yazmanız sizler için artı bir katkı sağlayacaktır. Alınan eğitim durumlarınız, uzmanlık alanlarınız, hazırladığınız projeler gibi pek çok bilgilerin yer aldığı tanıtım yazılarını yazarak firmaların sizin hakkınızda fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Teknik beceri ve yeteneklerinizin de neler olduğu konusunda bir tanıtım gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce cv hazırlanırken dikkat edilmesi gereken yollar:

-Özgeçmişinizi hazırlarken anlatımların kısa ve öz olması gerekir.

-Yetenekleriniz ve tecrübeleriniz hakkında bilgilere yer vermeli, kendi deneyimleriniz hakkında bilgiler sunmalısınız.

-Özgeçmiş hazırlama sırasında kurum yada kuruluşların beklentilerine cevap verecek, ihtiyaçlarını karşılayacak profesyonelliğe sahip olduğunuzu belirtebilirsiniz.

-Başvurduğunuz pozisyon hakkında anahtar kelimelere başvurmanız gerekebilir.

-İngilizce olarak özgeçmişinizi hazırlarken aşırılığa kaçmadan yalın bir dil kullanmalısınız.

Etkili İngilizce cv hazırlanması için gerekli püf noktalar:

Bilgilerin kısa ve net olması işverenlerin sizleri daha iyi tanımasına yol açacaktır. Özgeçmişinizi İngilizce olarak kelimelere dökerken ikinci veya üçüncü tekil kişi olarak kullanmanız daha etkili bir özgeçmiş hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Özgeçmiş sıralamasında bilgilerinizi ters kronolojik bir şekilde hazırlamanız gerekir. Yazınızın karakter büyüklüklerine dikkat etmelisiniz. Yazı puntoları 11 yada 12 olarak ayarlanmalıdır.

Başvurduğunuz pozisyona ilişkin bir ön yazı oluşturarak şirketlerin sizin amaçlarınızı ve hedeflerinizi öğrenmesini sağlamanız gerekir. Fotoğraflarınız şirketlere Uygun ciddiyetlerde olmalıdır. Üzerinizde iş kıyafeti olan vesikalık fotoğrafları tercih etmelisiniz. Kendinizi tanıtma sırasında dikkat edilmesi gereken yerlerin altını çizmek yada yazılarınızı büyük yapmak gibi bir özgeçmiş oluşturmayınız. Etkili bir İngilizce bilgisine sahip olmak, imla, dil bilgisi kurallarına uygun özgeçmişi hazırlamak şirketlerin sizleri daha iyi tanımasına ve size geri dönmesine yol açacaktır.

Çoğu firma hazır formlar ile çalışanlarına ulaşmayı tercih etmektedir. Böyle bir durumda kısa ve etkili cümleler kullanarak şirketlerin ilgisini çekmeniz mümkündür. Gereksiz ve anlamsız cümlelerden kaçınarak İngilizce cvlerinizi anlamlı bir şekilde oluşturmalısınız. Daha önceden İngilizce cv yollarına başvurmuş kişilerin cv örnekleri hakkında bilgi sahibi olup,  kendinizi olumlu anlamda yetiştirerek özgeçmişlerinizi daha özenli bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

İngilizce cv hazırlamak için ne yapmalıyım?

İngilizce yoluyla bir özgeçmiş oluşturmak isteyen kişiler cv indir seçeneklerini kullanarak kendi özgeçmişlerini kolay yoldan hazırlayabilir ve işverenlere kendilerini en iyi şekilde tanıtabilirler. Artık iş başvuruları oldukça kolaylaştığı için başvuru yapmak isteyen kişiler kendinin bir özgeçmiş tanıtımını hazırlayarak kendi eğitim süreci ve hedefleri hakkında işverenlere detaylı bilgiler aktarabilir. Böylelikle kariyer planlaması yapan kişilerin hedeflerine özgeçmiş yoluyla ulaşması çok kolay bir hale dönüşecektir diyebiliriz.


Yazı Hakkındaki Görüşler

asdasd
Sen de Yorumla!