Cv Örnekleri Blog Yazıları

Sistemde Şuanda 567 okunması gereken makale var.


CV Nasıl Oluşturulmalı

  • 2020-05-19 02:39:20
  • 0 yorum
3 Okundu

CV Nasıl Oluşturulmalı

Profesyonel hayatınızda her zaman sizin profiliniz olacak cv nasıl oluşturulmalı? Mesleğinize ait ideal, temiz ve anlaşılır cv hazırlamak için eğitim ve öğretim hayatınızı, iş hayatınızı anlatırken doğru kelimelerle kısa ve öz bir biçimde anlatmalı gereksiz sözcüklerden arındırmalısınız.

Kişisel Bilgilerinizden bahsederken örneğin; Ad Soyad, Doğum Tarihi, E-Mail, Telefon, Adres bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

Eğitim ve Öğretim Hayatınızı anlatırken örneğin; gg,aa,yyyy ile gg.aa.yyy - X Lisesi - 85.5 / 100 ort. not ortalama, gg,aa,yyyy ile gg.aa.yyy - Y Üniversitesi - 3 / 4 ort. not ortalama şeklinde ifade edebilirsiniz.

İş Hayatınızdaki mesleki pozisyonu anlatırken lafı dolandırmadan örneğin; X şirketinde Y departmanında Z pozisyonunda A,B,C görevlerinden sorumlu şeklinde belirtebilirsiniz. Kaç yıllık tecrübeye sahip olduğunuzu belirtmelisiniz. (2 - 3 yıl)

Yabancı Dil bilgilerini girerken örneğin İngilizce: Okuma(Başlangıç/Orta/İyi), Yazma(Başlangıç/Orta/İyi), Konuşma(Başlangıç/Orta/İyi)

şeklinde (Başlangıç/Orta/İyi) 3 şecenekten birini belirterek yazmanız yeterlidir.

Mesleki Bilgileri belirtirken örneğin; yazılımcı mesleğine sahip bir birey bildiği programlama dillerini [ C(İyi), C++(Orta), Php(İyi) ], programlama araçlarını, database bilgilerini, kullandığı platformalar, kullandığı web teknolojileri, network bilgilerini [ C(İyi), C++(Orta), Php(İyi) ] formatında bahsetmesi yeterli olacaktır.

Katıldığınız Kurs ve Semirlerden adından, tarihinden, konum bilgisinden, amacından bahsetmesi yeterli olur.

Kısaca Hobi bilgisi ekleyebip sosyal hayattaki aktivitelerinizi belirtebilirsiniz. Örneğin; müzik dinlemek, sinemaya gitmek, kitap okumak, seyahat etmek vb.

Referanslar bölümünüz mutlaka olsun. ÖZenle seçip referanslarınız bölümüne ekleyeceğiniz kişinin Adı, Telefonu, Mail Adresi, Msleği mutlaka yazsın

CV oluştururken yukarıda belirttiğim bilgiler mutlaka CV'nizde olsun. Kısa ve öz bir şekilde, ayrıntıya girmeden yazmanız yararınıza olacaktır.


Yazı Hakkındaki Görüşler

asdasd
Sen de Yorumla!